Ogłoszenia Wrocław na Auto100.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Wrocław i okolic!

We Wrocławiu Mirosława Stachowiak-Różecka prowadzi w starciu z Grzegorzem Schetyną

2019-10-14 10:58:00

Po przeliczeniu głosów z 81,53 procent obwodowych komisji wyborczych w okręgu wrocławskim przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna przegrywa z Mirosławą Stachowiak-Różecką z Prawa i Sprawiedliwości. Z dotychczas przeliczonych głosów wynika, że PiS wygrało na Dolnym Śląsku, ale poniosło porażkę w samym Wrocławiu.


Pojedynek muflonów na szczycie. Wybraliście materiał tygodnia

2019-10-14 07:13:38

Góry Sowie na Dolnym Śląsku niosą za sobą wiele ciekawych i niezwykłych widowisk. Jedno z nich udało się uchwycić w oku kamery. Majestatyczne muflony postanowiły stoczyć ze sobą pojedynek, który zyskał miano materiału tygodnia. Od lasu nie odbiegamy, ponieważ na drugim miejscu uplasował się dwudziestocentymetrowy prawdziwek, którego wypatrzył Reporter 24. Podium dopełnia nagranie z Warszawy, gdzie kierowca łamał przepisy ruchu drogowego. Gratulujemy zwycięzcy i wyróżnionym!


Miał ponad dwa promile, kierował 40-tonowym tirem

2019-10-11 14:32:47

37-letni kierowca tira miał problemy z jazdą na wprost i na oczach policjantów wyprzedzał w niedozwolonym miejscu. Gdy został zatrzymany, okazało się, że jest pijany. W szoferce leżały dwie butelki po wódce.


Sąd kazał udostępnić akta matce zamordowanej Kristiny. Wbrew stanowisku prokuratury

2019-10-11 13:24:19

Matka zamordowanej 10-letniej Kristiny będzie mogła zapoznać się z aktami sprawy dotyczącymi zabójstwa córki - tak zdecydował sąd po tym, jak pełnomocnik kobiety poskarżył się na działanie prokuratury. Śledczy ze Świdnicy (Dolnośląskie) twierdzili, że akta nie mogą być udostępnione ze względu na dobro postępowania. Sąd uznał jednak, że wgląd do zgromadzonych materiałów nie będzie zagrożeniem dla sprawy.


Jechał lewą stroną, miał prawie trzy promile. I butelkę wódki w samochodzie

2019-10-10 16:32:24

Bez prawa jazdy wsiadł za kółko. Uwagę policji przykuł jazdą po lewej stronie jezdni. Był tak pijany, że nie był w stanie poprawnie dmuchnąć w alkomat. Ten w końcu dał odczyt - 2,9 promila. Co więcej, zatrzymany kierowca w aucie miał jeszcze butelkę wódki.


Olga Tokarczuk z literackim Noblem

2019-10-10 13:00:11

Olga Tokarczuk laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za 2018 rok. Pisarka jest drugą Polką z tym elitarnym wyróżnieniem. Wliczając Isaaca Bashevisa Singera, który pisał w jidysz, Tokarczuk jest szóstym polskim laureatem literackiego Nobla.


Uciekał przed policją, uszkodził dwa radiowozy. Zatrzymał się na latarni

2019-10-10 11:12:24

41-letni kierowca zamiast poddać się policyjnej kontroli zaczął uciekać ulicami Jeleniej Góry (Dolnośląskie). W pościg za nim ruszyło kilka radiowozów. Mężczyznę zatrzymano po tym, gdy jego bmw uderzyło w przydrożną latarnię. Okazało się, że kierowca ma zakaz prowadzenia pojazdów. Usłyszał zarzuty i trafił do aresztu.


"Nikt nie może być jednocześnie sędzią i katem". 25 lat więzienia za samosąd

2019-10-10 09:55:10

- Nikt nie może przypisać sobie prawa, by być jednocześnie sędzią i katem w takiej sprawie, by dopuścić się samosądu - powiedział sędzia po tym, jak podtrzymał w środę wyrok 25 lat więzienia za zabójstwo w Witostowicach dla Marcina K. Ofiarą był Zenon K., regularnie wszczynający po pijaku domowe awantury. Pewnego dnia mężczyzna zniknął bez śladu. Dopiero po trzech latach okazało się, że jego ciało leżało zakopane w lesie kilkaset metrów od domu.


Szpital w Brzegu nad finansową przepaścią. Przez długi zabraknąć może nawet jedzenia

2019-10-09 18:02:16

Brzeskie Centrum Medyczne ma olbrzymie problemy finansowe. Część działalności szpitala jest finansowana przez jego... wierzycieli. Jak słyszymy od dyrekcji placówki, sytuacja jest na tyle zła, że już wkrótce firma kateringowa może przestać dostarczać posiłki.


Szedł drogą, nie miał odblasków, potrącił go samochód. Policja pokazuje nagranie

2019-10-09 13:52:09

Nagranie pokazujące moment potrącenia pieszego kierowca przekazał policjantom ze Świdnicy (Dolnośląskie). Pieszy, który nie miał odblasków, ze zdarzenia wyszedł bez poważniejszych obrażeń. Jednak jego lekkomyślność mundurowi postanowili wykorzystać, by przypomnieć o konieczności noszenia odblasków.